جدول محتوایی

اگر می‌خواهید از خطاهای سرور و Timeout صفحه جلوگیری کنید به یک هاست معتبر و قابل اطمینان نیاز دارید که بتوانید کاملاً به آن شرکت ارائه‌دهنده هاست اعتماد کنید. یک هاست مناسب سئو ویژگیهایی خاصی دارد که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد.

هاستی که انتخاب می‌کنید، تجربه سایت شما را برای پیشنهاد به بازدیدکننده مشخص می‌کند.به همین دلیل انتخاب یک هاست عالی، یکی از مهمترین نکاتدر بهبود رتبه سایت شماست.

در این مطلب به بررسی چند ویژگی یک هاست مناسب میپردازیم.

web-hosting

1. Uptime بالا

 

Uptime به درصد زمانی که سایت شما به‌صورت آنلاین و در دسترس است اشاره می‌کند. هرچه زمان کار شما پایینتر باشد، بازدیدکنندگان احتمالی کم‌تر از سایت شما بازدید خواهند کرد، و هر بار که کرالرهای موتورهای جست‌وجو است سایت شما بازدید کنند و متوجه قطعی آن شوند، گزارشی برای موتورهای جستجو ارسال کرده و این امر به طور بالقوه رده‌بندی شما را در این فرآیند به خطر می‌اندازد.

 

برای گرفتن بهترین نتیجه مهم است که هاستی را با حداقل ۹۹.۹ درصد آپ‌تایم (یا بالاتر) انتخاب کنید. آپ‌تایم بالای ۹۹.۹ درصد تقریباً معادل ۱.۴۴ دقیقه خرابی روزانه و ۸.۸ ساعت خرابی در سال است.

2. موقعیت یا محل سرور

 

درحالی‌که Uptime، محتوای سایت شمارا در دسترس کاربران قرار می‌دهد، مکان سرور شما نیز نقش اساسی در تعیین سرعت دسترسی کاربران به سایت شما را ایفا میکند.

در حالت ایده‌آل، شما بهتر است مرکز داده‌ای را انتخاب کنید که تا حد ممکن در نزدیکی اکثریت بازدیدکنندگان سایت شما باشد. هرچه سرور شما دورتر باشد، مدت زمان طولانی‌تری برای بارگذاری سایت شما لازم است.

اگر شما در ایران فعالیت می‌کنید و اکثر بازدیدکنندگانتان از داخل کشور هستند، بهتر است که از سرورهای نزدیک‌تر استفاده کنید.

server-location

3. بک آپ گیری و پشتیبان گیری اتوماتیک

درصورتی‌که سرویس میزبانی که انتخاب می‌کنید به‌صورت دوره‌ای از فایل‌های وبسایت نسخه پشتیبان تهیه می‌کند، اگر به هر دلیلی مشکلی برای سایت به وجود بیاید، می‌توانید سریعاً فایل پشتیبان را بازگردانی کنید.

برای این منظور حتماً چک کنید که هاست شما پشتیبان‌گیری را بصورت رایگان یا هزینه اضافی ارائه می دهد یا خیر. در ایرانیکاسرور نیز این پشتیبان‌گیری برای شما بدون پرداخت هزینه اضافه ای انجام می‌شود.

4. امنیت و SSL

حفظ و افزایش امنیت وب‌سایت‌ها همواره از دغدغه‌های وبمسترها بوده، درنتیجه انتخاب یک میزبان که بتواند امنیت بالایی را برای‌هاست های خود تأمین کند می‌تواند در درجات بالا قرار گیرد، هرچند استفاده گواهینامه امنیتی SSL نیز می‌تواند نقش مؤثری را ایفا کند.

پروتکل HTTPS مدتی است که به یکی از فاکتورهای بهینه‌سازی سایت تبدیل‌شده است. و نشان دهنده امنیت وبسایت است، دقت کنید هاستینگ از این قابلیت پشتیبانی کند.

5. تیم پشتیبانی قوی

 

یک میزبان خوب ، 24 ساعت 7 روز هفته پشتیبانی رایگان ارائه خواهد کرد. ساعات کاری میزبان احتمالی خود را بررسی کنید و ببینید که چطور می‌توانید با آن‌ها در تماس باشید.

در ایرانیکا سرور میتوانید همه این خدمات را بطور تضمینی تجربه کنید و با خیالی راحت سئوی سایتتان را انجام دهید.

ارائه هاست مناسب سئو توسط ایرانیکا

18رای - امتیاز 5 ممنون از امتیازی که دادید..!

دسته بندی شده در: