آموزش نصب آنتی ویروس Rootkit Hunter

در این آموزش ما به شما نحوه نصب و کانفیگ آنتی ویروس Rootkit Hunter را به شما آموزش خواهیم داد

 

چگونه Git را بر روی سرور لینوکس centos 7 نصب کنیم

ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه Git را در CentOS 7 نصب کنید. Git یک سیستم کنترل نسخه های توزیع شده است که شما می توانید در هنگام ایجاد نرم افزار برای توسعه و تغییرات کد (نسخه ها) استفاده کنید. گیت ارائه می دهد ویژگی هایی از قبیل بازگشت به مرحله قبل، گردش کار چندگانه، شاخه محلی و بسیاری دیگر. این باعث می شود Git یکی از بهترین سیستم های کنترل نسخه است و به همین دلیل است که توسط بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزار استفاده می شود. در این آموزش ما قصد داریم به شما نحوه نصب Git در CentOS 7 را نشان دهیم. نصب Git در CentOS 7، یک کار آسان است، فقط به دقت مراحل زیر را دنبال کنید، و شما باید آن را در کمتر از 10 دقیقه نصب کنید.

نحوه ایجاد و حذف کاربر در اوبونتو 16.04

ما به شما نحوه ایجاد و حذف یک کاربر در اوبونتو 16.04 را نشان خواهیم داد. به طور پیش فرض زمانی که سرور شما برای اولین بار ایجاد شده است، فقط یک حساب کاربری root ایجاد می شود. این حساب ریشه دسترسی به تمام فایل ها و دستورات در سیستم دارد. اما داشتن امتیازات بیش از حد و اجرا کردن به عنوان کاربر ریشه همیشه توصیه نمی شود و اگر شما به اندازه کافی مراقب باشید می تواند برای سیستم شما مخرب باشد. به همین دلیل توصیه می شود که کاربران بیشتری با امتیازات محدود برای کارهای رایج خود ایجاد کنید. یک حساب کاربری جدید نیز باید برای هر کاربر دیگری که از سرور شما استفاده می کند ایجاد شود. علاوه بر این، شما همچنین می توانید این کاربر ریشه امتیازات را در صورت لزوم از طریق دستور sudo اعطا کند.

آموزش نصب نرم افزار کنترول پروژه Redmine on بر روی لینوکس centos7

در این آموزش، ما به شما نحوه نصب Redmine در CentOS 7 را نشان خواهیم داد. Redmine یک نرم افزار رایگان و کد باز و برنامه مدیریت پروژه مبتنی بر وب است. Redmine بر روی چارچوب Ruby on Rails ساخته شده است و متقابل پایگاه داده و متقابل است. این راهنما باید بر روی سایر سیستم های لینوکس VPS نیز کار کند اما برای CentOS 7 VPS تست شده و نوشته شده است

پیدا کردن فایل های حجیم در لینوکس

در آموزش امروز ما قصد داریم به شما نشان دهیم چگونه فایل های بزرگ را در لینوکس پیدا کنید. یکی از رایج ترین مواردی که به عنوان یک مدیر سیستم لینوکس انجام می شود، یافتن فایل های بزرگ و غیر ضروری است که فضای دیسک را مصرف می کنند و آنها را از بین می برد تا فضا را برای برنامه های کاربردی که به آن نیاز دارند آزاد کنند. بیایید شیرجه برویم و نحوه پیدا کردن فایلهای بزرگ در لینوکس پیدا کنیم.

جلوگیری از حملات Brute-Force در دایرکت ادمین

در این آموزش نحوه جلوگیری از حملات Brute-Force در دایرکت ادمین را آموزش می دهیم

آموزش نصب و کانفیگ فایروال csf در دایرکت ادمین

در این آموزش شما را با نحوه راه اندازی و کانفیگ فایروال امنیتی csf  بر روی دایریکت ادمین آشنا میکنیم

نصب و کانفیگ OOM Killer در لینوکس

من، به عنوان یک نویسنده وبلاگ، بسیاری از وبلاگ ها، وب سایت ها و انجمن ها را برای اشاره به یادداشت های لینوکس و یونیکس اشاره کرده ام. گاهی اوقات، در مرورگر من تعداد زیادی از زبانه های باز داشتم، بنابراین سیستم من برای چند دقیقه غیرفعال می شود. من نمیتوانم مکان نما را حرکت دهم یا یک فرایند را کشتن یا هر زبانه باز را ببندم. در آن زمان، من مجبور نبودم مجبور به مجازات مجدد سیستم باشم. البته، من از OneTab و Extensions Great Suspender استفاده می کنم، اما آنها هم به هیچ وجه کمک نمی کنند. من اغلب از حافظه فرار کردماین جایی است که در اوایل OOM به کمک می آید. برای آنهایی که تعجب می کنند، بزرگترین فرایند را در یک سیستم بی پاسخ می کشد زمانی که هیچ گزینه دیگری ندارد. در اوایل OOM مقدار حافظه موجود و 10 برابر جایگزینی رایگان را بررسی می کند. اگر هر دو زیر 10٪ باشند، بزرگترین فرایند را خواهند کشید.

آموزش تمامی دستورات Wget در لینوکس Centos

لینوکس آموزش، نحوه گرفتن و یا دانلود در لینوکس سنتو با دستور wget، دستور wget برای دانلود یا گرفتن با پنجره های کنسول بسیار مهم است، اگر شما دارای VPS با حافظه کم است، این اولین فرمان پایه شما باید بدانید که چگونه برای دانلود فایل به شما سرور با دستور wget داده میشود.

چگونه رمز عبور ریشه (Root) را در centos بازنشانی کنیم

آموزش نحوه تنظیم مجدد رمز عبور ریشه در centos، رمز عبور خود را به عنوان ریشه در mysql فراموش کرده اید؟شما می توانید رمز عبور مجدد رمز عبور را بازنشانی کرده و به رمز عبور قدیمی نیاز ندارید، فقط رمز جدید را در اسکریپت زیر وارد کنید و سپس دستور mysql را اجرا کنید.

نحوه نصب آسان zpanel x با نصب خودکار در centos

آموزش نحو نصب آسان zpanelx با نصب خودکار در centos، اگر شما نیاز به نصب دستی zpanel x در centos خود دارید، می توانید از این لینک استفاده کنید. نحوه نصب zpanel x به صورت دستی در centos ..

امن سرور خود را نصب پیکربندی فایروال امنیتی (CSF)

نحوه محافظت از سرور شما و چگونگی نصب CSF (پیکربندی فایروال امنیتی)؟ شما می توانید از CSF به عنوان فایروال خود استفاده کنید و این را امن کنید و از مهاجم نجات دهید. آسان برای نصب csf در centos خود 6 یا centos 5 اینجا است:

چگونگی چک کردن سیستم اطلاعاتی از VPS لینوکس شما

نحوه بررسی اطلاعات از VPS لینوکس شما می توانید نسخه اطلاعاتی در مورد KDE، GNOME، موزیلا، فایرفاکس، حافظه، پردازنده، فضای دیسک، لیست کاربر و بسیاری از اطلاعاتی که می توانید از سیستم عامل لینوکس خود ببینید را پیدا کنید.اطلاعات بیشتری در مورد سیستم پیدا کنید، برای جمع آوری اطلاعات در مورد سیستم، از دستورات زیر در اسکریپت های پوسته استفاده کنید

آموزش VPS نصب openvpn در centos 6

آموزش VPS نصب openvpn در centos 6، بسیاری از مردم از من میپرسند که چگونه باید openvpn را در centos 6.3 نصب کنید چرا که بسیاری از مردم موفق به نصب openvpn به لینوکس سنتوس خود نشدند. 6. install openvpn linux centos 6 failed and how to fix this، you should check every step and چرا باز کردن vpn شروع نشد و یا تنظیمات اشتباه. اگر شما نیاز به نصب openvpn در centos 5 دارید، می توانید این لینک را ببینید ==> install openvpn centos 5

چگونه Zimbra را بر روی VPS نصب کنید

چگونه می توان Zimbra را بر روی VPS نصب کرد، قبل از این شما باید بدانید چه چیزی از zimbra: با هم ایمیل، تقویم و برنامه های کاربردی سازمانی Zimbra یک راه حل ایمیل، تقویم و همکاری سازمانی برای ابر ساخته شده است، هم عمومی و هم خصوصی . Zimbra با یک رابط کاربری مبتنی بر مرورگر طراحی شده، جدیدترین سرویس پیام رسانی را در اختیار کاربران قرار می دهد و کاربران را به اطلاعات و فعالیت در ابرهای شخصی خود متصل می کند. 

آموزش نصب VNC در اوبونتو

آموزش نصب VNC در اوبونتو، VNC یا "Virtual Computing Network"، یک سیستم اتصال است که به شما امکان می دهد از صفحه کلید و ماوس خود برای ارتباط با یک محیط دسکتاپ گرافیکی در یک سرور از راه دور استفاده کنید. این باعث می شود که مدیریت فایل ها، نرم افزار و تنظیمات در یک سرور راه دور آسان تر برای کاربرانی که هنوز با خط فرمان راحت نیستند.

آموزش نصب Nginx برروی DirectAdmin

آموزش نصبNginx  بر روی  Directadmin، چرا سرور وب Nginx را انتخاب می کنید و عملکرد را افزایش می دهید؟ Nginx با عملکرد بالا، ثبات، مجموعه ویژگی های غنی، پیکربندی ساده و کم مصرف منابع شناخته شده است. بر خلاف سرورهای سنتی، Nginx به موضوعاتی برای رسیدگی به درخواست ها تکیه نمی کند. در عوض، از یک معماری مداوم (یکپارچه) مبتنی بر رویدادهای قابل مقیاس بیشتر استفاده می کند. این معماری با استفاده از مقادیر قابل ملاحظه ای از حافظه تحت بار، کوچک، اما مهم تر از آن است.

راه اندازی Webmin در VPS

در این آموزش VPS ما شما را به چگونگی راه اندازی Webmin در VPS یا سرور اختصاصی نشان می دهد و سپس به آن ایمن دسترسی داشته باشید. Webmin پانل کنترل محبوب برای یونیکس و سرورهای لینوکس است. در ابتدا در سال 1997 منتشر شد، این اجازه می دهد تا مدیریت آسان ترین وظایف پیکربندی برای یک سرور انجام شود.

راه اندازی OpenVPN در CentOS 6

در این آموزش ما به شما نحوه نصب VPN Open VPN را در سرور CentOS 6 VPS نشان خواهیم داد. OpenVPN منبع VPN منبع باز است که می تواند برای ایجاد شبکه های مجازی اختصاصی نقطه به نقطه استفاده شود.

چگونگی راه اندازی PowerDNS در CentOS 6

در این آموزش ما به شما نحوه تنظیم یک سرور DNS دیگری به نام PowerDNS آموزش خواهیم داد. این تحت GPL مجوز دارد و حتی می تواند بر روی Github بپاشد. بر خلاف Bind، PowerDNS می تواند با استفاده از بسیاری از پسوندهای مانند Bind Zone Files یا Databases های مختلف تنظیم شود.برای این مثال ما PowerDNS را با استفاده از MySQL به عنوان Backend در CentOS 6 راه اندازیم. علاوه بر این ما PowerAdmin را نصب می کنیم که یک پانل کنترل مبتنی بر وب برای PowerDNS است.

نحوه راه اندازی یک VPS برای میزبانی وب سایت ها

در این آموزش ما نحوه راه اندازی یک VPS برای میزبانی یک وب سایت را پوشش خواهیم داد. ما همه چیزهایی را که نیاز دارید برای راه اندازی شامل Apache، PHP، Perl / cgi و MySQL را پوشش خواهیم داد. به تازگی وردپرس را به عنوان یک وب سایت اصلی نصب می کنیم. اگر شما WordPress را ترجیح ندهید، می توانید چیزی را که دوست دارید نصب کنید.

آموزش نصب SSL رمزگذاری شده در CentOS 7 در حالت اجرا

در این آموزش، روش نصب سرویس گواهی TLS / SSL را در سرور وب Apache خواهید آموخت. هنگامی که تمام شد، تمام ترافیک بین سرور و سرویس گیرنده رمزگذاری خواهد شد. این یک روش استاندارد برای ایمن سازی وب سایت های تجارت الکترونیک و سایر خدمات مالی آنلاین است. اجازه دهید رمزگذاری پیشگام در پیاده سازی SSL رایگان است و به عنوان ارائه دهنده گواهی در این مورد استفاده می شود.

نحوه نصب Node.js در VPS اوبونتو

Node.js یک runtime جاوا اسکریپت ساخته شده با استفاده از موتور جاوا اسکریپت V8 گوگل است. این اجازه می دهد تا شما را به ایجاد ابزار برای شبکه، سرورهای وب و خیلی بیشتر با استفاده از جاوا اسکریپت. Node.js از حلقه رویداد استفاده می کند که به این معنی است که دستورات به صورت یکنواخت اجرا می شوند. این راهنما به شما نحوه نصب و مدیریت Node.js در اوبونتو (14.04) VPS را نشان می دهد.

اعتبار دادن به کلید SSH در لینوکس ابونتو

اگر برای امنیت ارتباط ssh خود و سرور مجازی لینوکس خود می خواهید اعتبار سنجی و امنتی بیشتری به این ارتباط داده شود باید این تنظیمات را انجام دهید
 

آموزش نصب Nginx, MySQL, PHP v7 در CentOS 7

Nginx یک نرم افزار وب سایت مبتنی بر وب است و PHP v7 آخرین نسخه موتور پی اچ پی است. در این آموزش، از آن برای ساخت یک سرور پشته LEMP (لینوکس، ENginx، MySQL، PHP) استفاده خواهیم کرد. Nginx جایگزین بسته محبوب محبوب Apache در LAMP است.

چگونه آنتی ویروس clamav را بر روی centos7 نصب کنیم

ClamAV نرم افزار ضد ویروس رایگان و منبع باز است که می تواند در سیستم عامل های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. در این آموزش، ما ClamAV را در CentOS 7 مرور خواهیم کرد.

ماین کردن اتریوم

این این مقاله یک برسی ارز های دیجیتالی خواهیم کرد همچنین با تجهیزات و سخت افزار های مربوطه

چگونه منبع میرور های لینوکس دبین را تعغیر دهیم

در این آموزش طریقه ویرایش و اضافه کردن مییرور های جدید به لینوکس دبین را توضیح خواهیم داد

تنظیم dns server در دبین

آموزش ست کردن آی پی dns server در دبین

آموزش اضافه کردن آیپی دوم به دبین

آموزش اضافه کردن آیپی دوم به لینوکس دبین

کانفیگ و اضافه کردن آی پی به کارت شبکه دبین

اضافه کردن آی پی به کارت شبکه دبین

تست سرعت اینترنت در ترمینال لینوکس

برای تست سرعت آپلود ، دانلود و تست پینگ تایم در محیط cli با دستورات زیر می توانید براحتی تست سرعت بگیرید

این تست توسط وبسایت speedtest انجام میشه . برای اجرای این برنامه  باید در سرور شما پایتون ۲.۴ یا ۳.۴ نصب باشد 

11 راه آسان برای امنیت VPS لینوکس شما

30،000 وب سایت هر روز هک می شوند - برای داشتن یک سرور امن ضروری است. در اینجا 11 گام ساده برای ایمن کردن سرور لینوکس خود از هکرهایی که می خواهند به شما آسیب برسانند!
 

چگونه کنترل پنل DirectAdmin با cPanel و Plesk مقایسه می شود

در دنیای کنترول پانل های میزبانی، cPanel و Plesk ها به عنوان قهرمانان سنگین هستند. اما یک رقیب نامطلوب به نام DirectAdmin وجود دارد
که به طور مداوم تلاش می کند راه خود را به جریان اصلی برساند. آیا می توان آن را رقابت کرد؟ آیا ما آن را توصیه می کنیم؟

نصب vnc درلینوکس centos 7

How to install VNC server on Centos 7

چگونه vnc را در سرور لینوکس centos 7 نصب کنیم

آموزش فعال کردن ifconfig در CentOS 7 Minimal

دستور ifconfig برای پیکربندی رابط های شبکه در سیستم های گنو/لینوکس هست که بوسیله ی آن می توانید جزئیات رابط شبکه از جمله IP Address,MAC Address و وضعیت کارت های رابط شبکه را مشاهده کنید.اما این دستور در نسخه های Minimal توزیع های RHEl 7 و به نسبت در توزیع های CentOS 7,Oracle Linux 7 و Scientific Linux 7 وجود ندارد.

 

آموزش نصب bind dns بر روی Centos 6

چگونه راه اندازی bind dns در لینوکس centos 6

 

 

چگونه پسورد دایریکت ادمین را تعغیر دهیم

آموزش تعغیر دادن پسورد دایریکت ادین به دو روش ساده

 
 
 

آموزش نصب کنترول پنل دایرکت ادمین

آموزش نصب دایریکت ادمین به صورت ساده و روان

فعال سازی یوسر روت دبین

آموزش فعال سازی یوسر روت دبین

پارتیشن بندی در لینوکس

در این آموزش طریقه پارتیشن بدنی در لینوکس Centos 6 را فرا میگیریم

ایمن سازی SSH

در این آموزش طریقه امن کردن ارتباط ssh را آموزش می دهیم

آموزش ساخت سرور تیم اسپیک در Ubuntu 14 64bit

در این آموزش قصد داریم طریقه نصب تیم اسپیک بر روی لینوکس  Ubuntu را آموزش دهیم

سطح دسترسی ها در لینوکــس

پایه و اساس سطح دسترسی ها در لینوکس شامل دو تا قسمت میشه یکی مالکیت فایل یا (ownership ) و یکی مجوز فایل ها (permissions ) .
مالکیت فایل (ownership ) شامل دو تا قسمت میشه :
یکی مالکیت کاربری (User Ownership)
یکی مالکیت گروهی (Group Ownership)
پس یک فایل دو تا مالکیت میگیره یکی مالکیت گروه یکی مالکیت کاربر


درباره ایرانیکا

Copyright © 2010 l IranicaServer.com. All rights reserved طراحی شده توسط تیم طراحی ایرانیکا سرور