وبلاگ

 Home / Pages / Blog Standard
سه شنبه، 1 اسفند ماه، 1396
14

آموزش نصب آنتی ویروس Rootkit Hunter

در این آموزش ما به شما نحوه نصب و کانفیگ آنتی ویروس Rootkit Hunter را به شما آموزش خواهیم داد

 


ادامه مطلب
سه شنبه، 1 اسفند ماه، 1396
30

چگونه Git را بر روی سرور لینوکس centos 7 نصب کنیم

ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه Git را در CentOS 7 نصب کنید. Git یک سیستم کنترل نسخه های توزیع شده است که شما می توانید در هنگام ایجاد نرم افزار برای توسعه و تغییرات کد (نسخه ها) استفاده کنید. گیت ارائه می دهد ویژگی هایی از قبیل بازگشت به مرحله قبل، گردش کار چندگانه، شاخه محلی و بسیاری دیگر. این باعث می شود Git یکی از بهترین سیستم های کنترل نسخه است و به همین دلیل است که توسط بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزار استفاده می شود. در این آموزش ما قصد داریم به شما نحوه نصب Git در CentOS 7 را نشان دهیم. نصب Git در CentOS 7، یک کار آسان است، فقط به دقت مراحل زیر را دنبال کنید، و شما باید آن را در کمتر از 10 دقیقه نصب کنید.


ادامه مطلب
سه شنبه، 1 اسفند ماه، 1396
23

نحوه ایجاد و حذف کاربر در اوبونتو 16.04

ما به شما نحوه ایجاد و حذف یک کاربر در اوبونتو 16.04 را نشان خواهیم داد. به طور پیش فرض زمانی که سرور شما برای اولین بار ایجاد شده است، فقط یک حساب کاربری root ایجاد می شود. این حساب ریشه دسترسی به تمام فایل ها و دستورات در سیستم دارد. اما داشتن امتیازات بیش از حد و اجرا کردن به عنوان کاربر ریشه همیشه توصیه نمی شود و اگر شما به اندازه کافی مراقب باشید می تواند برای سیستم شما مخرب باشد. به همین دلیل توصیه می شود که کاربران بیشتری با امتیازات محدود برای کارهای رایج خود ایجاد کنید. یک حساب کاربری جدید نیز باید برای هر کاربر دیگری که از سرور شما استفاده می کند ایجاد شود. علاوه بر این، شما همچنین می توانید این کاربر ریشه امتیازات را در صورت لزوم از طریق دستور sudo اعطا کند.


ادامه مطلب
سه شنبه، 1 اسفند ماه، 1396
15

آموزش نصب نرم افزار کنترول پروژه Redmine on بر روی لینوکس centos7

در این آموزش، ما به شما نحوه نصب Redmine در CentOS 7 را نشان خواهیم داد. Redmine یک نرم افزار رایگان و کد باز و برنامه مدیریت پروژه مبتنی بر وب است. Redmine بر روی چارچوب Ruby on Rails ساخته شده است و متقابل پایگاه داده و متقابل است. این راهنما باید بر روی سایر سیستم های لینوکس VPS نیز کار کند اما برای CentOS 7 VPS تست شده و نوشته شده است


ادامه مطلب
سه شنبه، 1 اسفند ماه، 1396
17

پیدا کردن فایل های حجیم در لینوکس

در آموزش امروز ما قصد داریم به شما نشان دهیم چگونه فایل های بزرگ را در لینوکس پیدا کنید. یکی از رایج ترین مواردی که به عنوان یک مدیر سیستم لینوکس انجام می شود، یافتن فایل های بزرگ و غیر ضروری است که فضای دیسک را مصرف می کنند و آنها را از بین می برد تا فضا را برای برنامه های کاربردی که به آن نیاز دارند آزاد کنند. بیایید شیرجه برویم و نحوه پیدا کردن فایلهای بزرگ در لینوکس پیدا کنیم.


ادامه مطلب
سه شنبه، 1 اسفند ماه، 1396
21

جلوگیری از حملات Brute-Force در دایرکت ادمین

در این آموزش نحوه جلوگیری از حملات Brute-Force در دایرکت ادمین را آموزش می دهیم


ادامه مطلب
سه شنبه، 1 اسفند ماه، 1396
26

آموزش نصب و کانفیگ فایروال csf در دایرکت ادمین

در این آموزش شما را با نحوه راه اندازی و کانفیگ فایروال امنیتی csf  بر روی دایریکت ادمین آشنا میکنیم


ادامه مطلب
يكشنبه، 29 بهمن ماه، 1396
19

نصب و کانفیگ OOM Killer در لینوکس

من، به عنوان یک نویسنده وبلاگ، بسیاری از وبلاگ ها، وب سایت ها و انجمن ها را برای اشاره به یادداشت های لینوکس و یونیکس اشاره کرده ام. گاهی اوقات، در مرورگر من تعداد زیادی از زبانه های باز داشتم، بنابراین سیستم من برای چند دقیقه غیرفعال می شود. من نمیتوانم مکان نما را حرکت دهم یا یک فرایند را کشتن یا هر زبانه باز را ببندم. در آن زمان، من مجبور نبودم مجبور به مجازات مجدد سیستم باشم. البته، من از OneTab و Extensions Great Suspender استفاده می کنم، اما آنها هم به هیچ وجه کمک نمی کنند. من اغلب از حافظه فرار کردماین جایی است که در اوایل OOM به کمک می آید. برای آنهایی که تعجب می کنند، بزرگترین فرایند را در یک سیستم بی پاسخ می کشد زمانی که هیچ گزینه دیگری ندارد. در اوایل OOM مقدار حافظه موجود و 10 برابر جایگزینی رایگان را بررسی می کند. اگر هر دو زیر 10٪ باشند، بزرگترین فرایند را خواهند کشید.


ادامه مطلب
شنبه، 28 بهمن ماه، 1396
18

آموزش تمامی دستورات Wget در لینوکس Centos

لینوکس آموزش، نحوه گرفتن و یا دانلود در لینوکس سنتو با دستور wget، دستور wget برای دانلود یا گرفتن با پنجره های کنسول بسیار مهم است، اگر شما دارای VPS با حافظه کم است، این اولین فرمان پایه شما باید بدانید که چگونه برای دانلود فایل به شما سرور با دستور wget داده میشود.


ادامه مطلب
شنبه، 28 بهمن ماه، 1396
26

چگونه رمز عبور ریشه (Root) را در centos بازنشانی کنیم

آموزش نحوه تنظیم مجدد رمز عبور ریشه در centos، رمز عبور خود را به عنوان ریشه در mysql فراموش کرده اید؟شما می توانید رمز عبور مجدد رمز عبور را بازنشانی کرده و به رمز عبور قدیمی نیاز ندارید، فقط رمز جدید را در اسکریپت زیر وارد کنید و سپس دستور mysql را اجرا کنید.


ادامه مطلب

درباره ایرانیکا

Copyright © 2010 l IranicaServer.com. All rights reserved طراحی شده توسط تیم طراحی ایرانیکا سرور